Format Kitap
Barkod 9789750705298
Yayın Tarihi 2020-06-09
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 312
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 125 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Eric Boisset
Çevirmen   : Nalan Durmuş

Dizinin ilk kitabı, Arkandiasın Büyü Kitabı. Üçlemenin yazarı Eric Boisset, Arkandiasın Büyü Kitabı yayınlanır yayınlanmaz gençlik kitabı eleştirmenleri tarafından övgüler aldı. 1997de Peep Ödülünü, 1998de İncorruptibles Ödülünü alan yazar, 2005 yılında da Arkandiasın Büyü Kitabıyla Fnac Gençlik Ödülüne layık görüldü.

Elinde tuttuğu kağıt parçası, az önce kitabın arasına koyduğu kâğıt değildi! Başka bir kâğıttı bu! Daha az yıpranmış, daha beyaz bir kâğıt. Büyü kitabının sayfalarını hızla çevirmeye başladı, koyduğu kâğıdı birkaç sayfa sonra buldu. Kaşlarını çatarak, başını kaşıyarak, iki kâğıdı yan yana kitabın sayfaları üzerine koydu. Sonra titreyen ellerle beyaz kâğıdı açtı, okumaya başladı: Büyük Sanatla oyun oynamayın, yoksa Büyük Sanat sizinle oynamasını bilir. Kitabın içinden aldığınızı geri bırakın ve yolunuza gidin.
I, Tego Arcana DeI! Agenor Arkandias

Okumayı çok seven 12 yaşındaki Théophile her Çarşamba kütüphaneye gitmektedir. Bir gün, rafların arasında kırmızı büyü uygulama derslerinin yazılı olduğu bir kitaba rastlar. Kitabın sayfalarını karıştırırken bir not bulur. Notta, görünmez olmak için neler yapılması gerektiği anlatılmaktadır. Arkadaşı Bonaventure ile birlikte görünmez olmak için gerekenleri bir araya getirmeye başlarlar: Bir çürük yumurta, bir yüksük dolusu kara tavuk kanı... Ama tüm bunlar olup biterken bir yabancı onları izlemektedir: Gizemli Agénor Arkandias. Böylece bir kedi fare oyunu başlar. Son sözü kim söyleyecek dersiniz?

devamını oku..
Kategori : Çocuk Kitapları

Baskısı Yok

Bu ürünü yeni veya 2.el olarak sizin için
araştırıp bilgi vermemizi
İSTER MİSİNİZ ?
Bilgilerinizi doldurup kaydedin.