Format Kitap
Barkod 9786056592904
Yayın Tarihi 2020-06-26
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 560
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 160 X 240

Emeği Geçenler :
Yazar   : İbrahim Okur

KİTAP, DÜNYA TARİHİNE AÇILAN YENİ BİR PENCEREDİR. ALTININ GÜMÜŞÜN, DİĞER KIYMETLİ MADENLERİN İZİNİ SÜREREK TARİHİN OMURGASINI SERGİLEMEYE ÇALIŞIR.
SUDAN PLATOSUNDAN SUMER OVASINA, ÖTÜKEN'DEN URARTU'YA, TABAL'DAN ETRÜSK'E, SARI IRMAK VADİSİNDEN ELÂM OVASINA, NİL'DEN GANA'YA KADAR OLAN COĞRAFYADA TARİH BOYUNCA CEREYAN EDEN OLAYLARIN NASIL TETİKLENDİĞİNİ İNCELER.
GREKLERİN NASIL OLUP DA TARİH SAHNESİNE ÇIKABİLDİĞİNİ, İSPANYOLLARIN GÜNEY AMERİKA'DAN TAŞIDIĞI GÜMÜŞÜN AVRASYA'DA DOĞURDUĞU SONUÇLARI, PORTEKİZLİLERİN HİNT DENİZLERİNDEKİ EGEMENLİĞİNİN NASIL SONA ERDİĞİNİ, YAHUDİLERİN TARİH SAHNESİNE NASIL ÇIKABİLDİĞİNİ, ARAPLARIN TARİH SAHNESİNE ÇIKIŞ BİÇİMİNİ, KIZILDENİZ'İN TARİH ÜZERİNDEKİ ETKİSİNİ, EMEVİ VE ABBASİ FETİHLERİNİN ALTIN MADENLERİYLE İLGİSİNİ, OSMANLILARIN GERİLEMESİNİN EKONOMİYE DAYALI NEDENLERİNİ, ABD'NİN NASIL KURULABİLDİĞİNİ VE DÜNYA LİDERLİĞİNİ NASIL ELE GEÇİRDİĞİNİ AYRI BÖLÜMLER HALİNDE ELE ALIR.
SON TAHLİLİNDE, DÜNYA EKONOMİSİNİN NASIL BİR SEYİR İZLEMEKTE OLDUĞUNU VE DÜNYANIN GELECEKTE ALABİLECEĞİ BİÇİMLERE DAİR BAZI İŞARETLERİ DE KİTAPTA BULABİLİRSİNİZ.

devamını oku..
80.00
Liste Fiyatı : 80.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim